Fotograf Martin Podhola portfolio profesionálního fotografa ateliérový fotograf foto svateb svatební foto, ateliérové foto, reklamní foto módní a modelingové fotografie reklama, móda fotografie produktové, produkty rodinné foto, děti, manželé Fotograf Martin Podhola portfolio fotografa Martina Podholy profesionální fotografie foto pro firmy reklamní foto foto reklamy reklamní a marketingová fotografie profesionální reklamní fotograf profesionální módní fotograf nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit nechte se vyfotit

Zakupte libovolné focení jako dárek formou poukázky!

  

Biografie Biografie profesionálního fotografa Martina Podholy. Martin Podhola fotograf. Portfolio fotografa.

Vítejte

Vítám Vás na svém fotografickém portfoliu. Jmenuji se Martin Podhola, jsem fotograf a jsem Vám k dispozici pro realizaci fotografických služeb. Fotografii se věnuji již od raného dětství a vždy byla předmětem mého osobního zájmu a současně největším koníčkem. Od filmu přes digitál jsem se během života stále věnoval fotografování. Později jsem se rozhodl věnovat se této krásné disciplíně profesionálně, a tudíž naplno.

Při práci na různých fotografických zakázkách a kreativních činnostech stále objevuji nové věci, možnosti a rozměry. Jsem rád, že se mohu svému oboru věnovat naplno. Tato webová stránka je centrální prezentace a portfolio.

Naleznete zde prezentace ze všech oblastí komerční fotografie, kterým se věnuji. Dozvíte se zde vše potřebné o mých službách a možnostech pro Vás. Zajímá-li Vás souhrn nabídky, navštivte sekci Nabídka. Práce ze všech oblastí naleznete v Galerii.

Zkušenosti

 • dlouhodobé zkušenosti s exteriérovou fotografií (krajina, cestovatelská, dokumentární)
 • fotografování soukromých společenských akcí
 • svatební fotografie, stylizované a dokumentární portréty
 • ateliérová fotografie (módní, portrétní, stylizovaná, glamour, produktová)
 • spolupráce s teamem i jednotlivci při fotografování
 • veřejné společenské akce (taneční, plesy a jiné události)
 • zkušenosti s portréty v libovolném prostředí
 • fotografie těhotných žen, rodinné foto a focení dětí
 • představení (taneční a divadelní scény, umělecké soubory, veletrhy, turnaje)
 • ateliérová práce (módní, portrétní, stylizovaná, glamour, produktová)
 • pokročilé znalosti aplikací Adobe Photoshop, Adobe Lightroom a Corel Draw
 • znalosti retuší a profesionálních post produkčních technik, příprava práce pro publikování

Oblíbené směry a styly

Inspirující jsou pro mne převážně stylizované reklamní a módní fotografie světových fotografů se smyslem pro detail a komplexní práci se svícením, rekvizitami a vizáží použité v komplexním celku. Portrétní fotografie v přirozeném prostředí zachycující jak vzhled osoby, tak jeho duševní rozpoložení a část osobnosti.

V oblasti svatební fotografie preferuji vyjádření jedinečnosti okamžiku, zachycení celkové atmosféry a uchování pocitů všech účastníků. Obdobně i v případě společných novomanželských portrétů, které jsou tou nejčastěji prezentovanou památkou na velký den v životě.

Stejně tak fotografie "staré školy", pořizované chemickou cestou a jejich kouzlo je inspirací, která nám může otevřít nové možnosti. Staré fotografie v sobě stále mají dostatek nadčasovosti a prostoru k zamyšlení. Rád se věnuji chemické fotografii na kinofilm i střední formát a chemické zpracovávání fotek je pro mne stále velkým koníčkem i v době, kdy digitální fotoaparáty technickými parametry převyšují možnosti filmu.

Cíle a plány

Stále se zdokonalovat ve všech oblastech fotografie. A to jak po stránce technické, tak umělecko obsahové. Rád bych se přiblížil zpracování fotografií pro velké formáty a časopisové editoriály a rozšířil tak své možnosti působení a obohatil se o nové poznatky. O znalosti se též rád podělím a plánuji organizovat workshopy na řadu fotografických témat