Biografie Biografie profesionálního fotografa Martina Podholy. Martin Podhola fotograf. Portfolio fotografa.

Vítejte

Vítám Vás na svém fotografickém portfoliu. Jmenuji se Martin Podhola, jsem fotograf a jsem Vám k dispozici pro realizaci fotografických služeb. Fotografii se věnuji již od raného dětství a vždy byla předmětem mého osobního zájmu a současně největším koníčkem. Od filmu přes digitál jsem se během života stále věnoval fotografování. Později jsem se rozhodl věnovat se této krásné disciplíně profesionálně, a tudíž naplno.

Při práci na různých fotografických zakázkách a kreativních činnostech stále objevuji nové věci, možnosti a rozměry. Jsem rád, že se mohu svému oboru věnovat naplno. Tato webová stránka je centrální prezentace a portfolio.

Naleznete zde prezentace ze všech oblastí komerční fotografie, kterým se věnuji. Dozvíte se zde vše potřebné o mých službách a možnostech pro Vás. Zajímá-li Vás souhrn nabídky, navštivte sekci Nabídka. Práce ze všech oblastí naleznete v Galerii.

Zkušenosti

Oblíbené směry a styly

Inspirující jsou pro mne převážně stylizované reklamní a módní fotografie světových fotografů se smyslem pro detail a komplexní práci se svícením, rekvizitami a vizáží použité v komplexním celku. Portrétní fotografie v přirozeném prostředí zachycující jak vzhled osoby, tak jeho duševní rozpoložení a část osobnosti.

V oblasti svatební fotografie preferuji vyjádření jedinečnosti okamžiku, zachycení celkové atmosféry a uchování pocitů všech účastníků. Obdobně i v případě společných novomanželských portrétů, které jsou tou nejčastěji prezentovanou památkou na velký den v životě.

Stejně tak fotografie "staré školy", pořizované chemickou cestou a jejich kouzlo je inspirací, která nám může otevřít nové možnosti. Staré fotografie v sobě stále mají dostatek nadčasovosti a prostoru k zamyšlení. Rád se věnuji chemické fotografii na kinofilm i střední formát a chemické zpracovávání fotek je pro mne stále velkým koníčkem i v době, kdy digitální fotoaparáty technickými parametry převyšují možnosti filmu.

Cíle a plány

Stále se zdokonalovat ve všech oblastech fotografie. A to jak po stránce technické, tak umělecko obsahové. Rád bych se přiblížil zpracování fotografií pro velké formáty a časopisové editoriály a rozšířil tak své možnosti působení a obohatil se o nové poznatky. O znalosti se též rád podělím a plánuji organizovat workshopy na řadu fotografických témat